Edirne Süloğlu Evde Masaj Songüz

By | Aralık 2, 2018

, günümüzde ya yakın bir zaman da ortaya çıkan bir şey değildir. Edirne süloğlu evde masaj Yüzyıllar boyunca hemen hemen her milletin kendisine özgü olan türleri bile bulunan bu uygulamanın kökeni binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Yunanlılar, Romalılar ve Çinliler gibi sayılabilecek bir çok örneği vardır. Her ne kadar her millette yaygın ve bilinir olsa da asıl kökeni Çin’in de içinde bulunduğu Asya ülkeleridir. Süloğlu evde masaj

Örneğin Çin halkı bu uygulamayı hastalık tedavisi ya da bir dinlenme terapisi yöntemi olarak kullanmış olsa da Yunan ve Romalılar daha çok o dönemler, stadyumlarda dövüşen gladyatör ve askerlerin müsabakalarından önce ve sonra uygulamışlardır. Aslında Yunan toplumunda masaj, aristokrat kesimin çok sık kullandığı uygulamaların başındadır. Yani kısacası o dönemde gladyatörler haricinde ‘’zengin işi’’ diye tabir edilmiştir. Edirne süloğlu evde masaj .

Çünkü her zaman şenlik ve kutlamalarda bu masaj uygulamalarıyla ilgilenen kişiler bulundurmuşlardır. Bu durum, günümüzde hemen hemen kesimin (belli bir ücret karşılığında olması şartıyla) yaptırabileceği gibi hem tedavi hem de dinlenme yöntemi olarak kullanılmaya devam etmektedir.